Dziś same konkrety, aby pokazać Ci dlaczego warto:
– poznać swoją prawdziwą wartość,
– rozpoznać wszelkie fałsze przysłaniające Ci prawdziwy obraz samego siebie,
– świadomie budować poczucie własnej wartości, a tym samym podnieść jakość swojego życia, czyli po prostu być szczęśliwym.

Poprzedni post zakończyłam cytatem, którego fragment brzmi:

„Osoba znająca swoją prawdziwą wartość
W PEŁNI KORZYSTA Z TERAŹNIEJSZOŚCI,
jest pojednana z przeszłością
i aktywnie tworzy przyszłość.”

Co to znaczy konkretnie dla mojego życia, a może wydarzyć się także w Twoim?

  1. Weźmiesz odpowiedzialność za własne życie – staniesz się aktywna/ny w sprawach osobistych i zawodowych. Zobaczysz, że to nie przypadek, inni ludzie, otoczenie decydują o Twoim szczęściu, ale Ty sam/a, więc zaczniesz podejmować decyzje.
  1. Będziesz stawiać sobie realne wymagania – po pierwsze dlatego, że będziesz znał/a swoje możliwości i ograniczenia, po drugie dlatego, że przestaniesz porównywać się z innymi.
  1. Zbudujesz satysfakcjonujące relacje – prawdziwe poczucie własnej wartości sprawy naprawdę w życiu ważne i trwałe, ponadto pozytywnie wpływa na komunikację interpersonalną i asertywność.
  1. Zyskasz podstawę budowania asertywnej postawy wobec siebie samego i innych – nauczysz się odpoczywać, dbać o własne potrzeby, stawiać granie i respektować granice innych.
  1. Zyskasz spokój w codzienności – zniknie frustracja wynikająca z porównywania się z innymi, z przymusu udowadniania samemu sobie, że jesteś dość dobry/a, z „braku szczęści”.
  1. Będziesz otwarty/a na nowe – na zmiany, na nowe możliwości, będziesz podejmować życiowe wyzwania, rozeznawać swoją drogę przez działanie, będziesz wychodzić ze swojej strefy komfortu, zrealizujesz siebie.
  1. Nauczysz się przyjmować swoje porażki i sukcesy – przyjmiesz pochwały i będziesz chwalił innych, przyjmiesz także krytykę i konstruktywnie skrytykujesz.
  1. Będziesz współpracować z innymi – będziesz korzystać ze wsparcia znając swoje ograniczenia, nauczysz się prosić o pomoc, rozdzielać zadania.
  1. Będziesz się rozwijać – intelektualnie, duchowo, zawodowo, odkryjesz swoją pasję, drogę życiową, powołanie.
  1. I najważniejsze – dasz sobie możliwość zbudowania idealnego, szczęśliwego życia – będziesz smakować każdą chwilę, rozwiniesz w sobie postawę wdzięczności, będziesz realizować cele i marzenia. Po prostu będziesz żyć w pełni, w pełni tego kim naprawdę jesteś.

Jeśli  myślisz sobie teraz: „chciałabym/chciałbym tak właśnie postępować, nauczyć się tego” to dobrze trafiłaś/eś. Zamierzam kontynuować temat na blogu, a ponadto zaprosić Cię niedługo na pierwszą część warsztatów/szkolenia na ten temat. Jesteś zainteresowany?

Nie myśl co by było „gdyby…” tylko działaj.

Zacznij tam gdzie jesteś,
użyj tego co masz,
zrób co możesz.

Arthur Ashe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *