Usłyszałam w życiu niejeden komplement, ale jeden z moich ulubionych to „wyglądasz kwitnąco”. Nie bez przyczyny porównuje się nas, kobiety, do kwiatów, mówi się, że kwitniemy, gdy mamy błysk w oku, uśmiech na ustach i otwartość, by przyjąć cały świat.

Jednak najbardziej cenne były i są dla mnie uwagi, gdy ktoś mówi mi: „kwitniesz/rozkwitasz, gdy… (i tu wymienia czynność czy okoliczności)”.
Jest to dla mnie sygnał, że oprócz moich własnych odczuć, co do danej aktywności/okoliczności, na zewnątrz także widać, że coś szczególnie mnie cieszy, w czymś realizuję się całą sobą, że robię coś z radością i zapałem. Czy masz coś takiego w czym czujesz, że kwitniesz albo rozkwitasz powolutku płatek za płatkiem 😉 ?

Nie o szukaniu talentów chcę tu napisać, ale o procesie odkrywania swojej prawdziwej wartości. Tak sobie to wyobrażam: kobieta, która coraz wyraźniej widzi obraz samej siebie, dostrzega swoją prawdziwą wartość, odrzuca wszelkie fałsze
i zaczyna myśleć o sobie, że jest wartościowa, drogocenna – ona rozkwita. Rozkwita w swojej codzienności, ot tak. Może powolutku, ale coraz pewniej siebie.
Marzę, by spotykając kobiety widzieć takie rozkwitające kwiaty, ba, widzieć całe łąki 🙂

Powyższy obraz jest dla mnie tak wyrazisty, że postanowiłam ująć cykl warsztatów dotyczących poczucia własnej wartości właśnie pod tytułem „Kobieto, ROZKWITAJ!”. Hasło to jest przesłaniem, które chciałabym by trafiło do każdej z kobiet
i zachęciło Ciebie do działania.

Jakie tematy poruszymy na spotkaniach?
Po pierwsze to, co najbardziej palące i potrzebne każdej z nas na już, czyli Pewność siebie w codzienności – gdzie poznamy m.in. mechanizm działania poczucia własnej wartości i dowiemy się, jak na co dzień odkrywać swoją wartość. Będą też takie tematy jak szukanie swojej tożsamości, asertywność, podejmowanie decyzji, wyznaczanie celów i planowanie ich realizacji.

Najcenniejszymi są dla mnie spotkania na żywo z kobietami, które nie są same sobie obojętne. W relacji z drugim człowiekiem odkrywam siebie, odkrywam bogactwo spotkanych osób. Dlatego bez owijania w bawełnę zapraszam Cię na warsztaty:

„Kobieto, ROZKWITAJ! – Pewność siebie w codzienności.”

Odbędą się one 10 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w godzinach 17.30 – 20.00 w „Gabinecie  Strefa Udanego Małżeństwa”,
ul. Straconki 12, Bielsko-Biała. Szczegóły wkrótce w zakładce Wydarzenia oraz w wydarzeniu na Facebook’u.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *